Prejsť na www.heluz.sk

Heluz SIDI

Pre rýchle a úsporné murovanie z brúsených tehál Heluz

Presunúť na obsah

PRE RÝCHLE A ÚSPORNÉ MUROVANIE Z BRÚSENÝCH TEHÁL HELUZ

Vopred pripravená murovacia malta pre tenkú škáru určená pre brúsené tehly HELUZ pre murovanie vnútorných a vonkajších nosných stien a priečok.

Tenkovrstvá murovacia malta so spojivom na báze vodného skla a alkalivzodnej polymérnej disperzie pripravená na okamžité použitie. Jednoduchá aplikácia štruktúrovaným valčekom. Vynikajúca pevnosť.

PRE OBVODOVÉ STENY

Optimálne zloženie a dlhší čas pre spracovanie umožňujú lepšie vyrovnávanie nerovností v ložných škárach. Rýchly nárast počiatočných pevností. Plnohodnotné spevnenie spoja v bežných klimatických podmienkach už do 7 dní. Murovanie je možné vykonávať pri teplotách už do 1°C.

PRE VNÚTORNÉ PRIEČKY

Výhody

 • Rýchle a úsporné murovanie
 • Rýchly nárast pevností
 • Murovanie je možné pri teplotách už od 1°C
 • Murovanie bez drahých pomôcok
 • Murovanie bez elektriny a vody na stavenisku
 • Tehly sa pred aplikáciou malty nemusia vlhčiť
 • Minimálne znečistenie staveniska
 • Ľahké prerušenie a obnovenie práce
 • Minimálne nároky na skladovanie

SPRACOVANIE

PRÍPRAVA PODKLADOV

Pre založenie prvej vrstvy tehál sa používa systémová zakladacia malta HELUZ malta SB Z alebo HELUZ TREND, ktorej horná ložná plocha sa dokonale zniveluje. Tehly sa oproti iným maltám nemusia namáčať, stačí len zbavenie prachu ometením. 

SPÔSOB APLIKÁCIE

Pred aplikáciou je vhodné materiál mierne premiešať. Vlastné nanášanie sa vykonáva štruktúrovaným valčekom. Materiál sa nanáša rovnomerne do kríža, aby pokryl všetky vnútorné aj obvodové rebrá ložnej plochy tehál a pritom nestekal do otvorov a po ich obvode. Po nanesení malty je doba pre uloženie a vyrovnanie tehál 15 minút. Materiál možno použiť pri teplotách už od 1°C. Materiál nie je potrebné čímkoľvek riediť ani dopĺňať akýmikoľvek inými hmotami.

ČISTENIE

Bezprostredne po ukončení nanášania stačí aplikačný valček len dôkladne umyť vodou a vedro riadne uzavrieť. Malta aj valček sú tak pripravené na ďalšie použitie aj po dlhšej dobe.
Skladovať na suchom a tienistom mieste v rozmedzí teplôt +5 až +35°C. Doba expirácie 12 mesiacov od dátumu výroby vyznačeného na obale. 

 • Časový predstih max. 10 minút

  .

 • Pred použitím ľahko premiešať

  .

 • Skontrolovať povrch či nie je zmrznutý

  .

 • Očistiť povrch

  .

 • Materiál nanášať štruktúrovaným valčekom do kríža

  .

HELUZ SIDI – Pre rýchle a úsporné murovanie z brúsených tehál Heluz

Vopred pripravená murovacia malta pre tenkú škáru určená pre brúsené tehly HELUZ pre murovanie vnútorných a vonkajších nosných stien a priečok.

HELUZ SIDI – Technológia murovania

Vopred pripravená murovacia malta pre tenkú škáru určená pre brúsené tehly HELUZ pre murovanie vnútorných a vonkajších nosných stien a priečok.

Inovatívna technológia murovania HELUZ SIDI - Ing. Pavel Heinrich.

HELUZ predstavuje revolučný spôsob murovania na hotovú maltovú zmes HELUZ SIDI. K murovaniu s novou silikátovo-disperznou maltou HELUZ SIDI stačí balenie s hotovou zmesou a valček.
banner

HELUZ nie je len špičková tehla, ale komplexný stavebný systém. Vyrábame tehly s rôznymi parametrami, stropypreklady a komíny. Ponúkame tiež materiály pre murovanie – malty pre tenkú škáru, pre celoplošnú tenkú škáru, murovaciu penu a tepelnoizolačné malty. Z našich výrobkov tak môže vzniknúť celá hrubá stavba.

Myslíme aj na to, že mnoho ľudí chce stavať svojpomocne. Neriešime tak len predaj tehál a ďalších produktov, ale ponúkame aj poradenstvo a pomocné služby. Veríme, že vďaka našim výrobkom a podpore dopadne stavba rodinného domu presne podľa vašich predstáv.

Pomocou jednovrstvového murovania môžete z tehál HELUZ postaviť aj nízkoenergeticképasívne domy.

 

VÝPOČET SPOTREBY
MATERIÁLU ZADARMO

Pošlite nám projektovú dokumentáciu a my vám zdarma pripravíme výpis potrebného materiálu.

Poslať projekt k naceneniu

Máte dotaz?