Všetky aktuality

Stawebnice

15.10.2018

Stawebnice je online učebnicou, ktorá nebude starnúť

O učebniciach pre stavebné odbory na stredných školách a učilištiach sa dá povedať, že sa dedia z generácie na generáciu. Také staré, respektíve zastarané, už sú. Pritom stavebné materiály a technológie urobili za posledný roky pokrok, ktorý je možné prirovnať k prechodu od pevných telefónnych liniek k smartfónom. Neblahú situáciu s absenciou študijných materiálov by mala zmeniť aplikácia Stawebnice, nová interaktívna online učebnica, ktorú vytvorili odborníci zo spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Stawebnice je primárne určená pre stredné odborné školy a učilištia, pretože s modernými stavebnými materiálmi a technológiami by mali pracovať vzdelaní remeselníci. Využiť ju je možné aj na samoštúdium a zadarmo si ju prevziať do smartfónov, tabletov či notebookov. Stawebnice je po počítačovej „hre“ Virtuálne stavanie ďalšou ukážkou, ako spoločnosť HELUZ uvádza do života Komenského metódu škola hrou aj pre štúdium odborných predmetov.

Stawebnice pomôže s výučbou už v tomto školskom roku

Internet a počítačová technika pomáha pri výučbe azda vo všetkých odboroch a skrátka by nemali prísť ani mladí stavbári. So začiatkom tohto školského roka sa preto stredoškolákom a učňom dostáva do ruky, či skôr do počítačov, nová aplikácia „Stawebnice“. Ide o interaktívnu učebnicu pre budúcich profesionálov v oblasti murovaných stavieb, ktorú je možné využiť tak v samotných hodinách pri výklade odbornej látky, ako aj na samoštúdium. Aplikáciu si môže ktokoľvek zadarmo prevziať do smartfónu, notebooku aj tabletu. Stawebnice má svoju teoretickú časť, praktické cvičenia a sekciu testov na overenie znalostí. „Reakcie učiteľov sú pochvalné, najmä pokiaľ ide o obsahovú stránku Stawebnice. Kvôli zastaranosti existujúcich učebníc používali na výučbu všetko možné, vrátane vysokoškolských skrípt, ale tie sú pre stredné školy a učilištia zložité. Stawebnice informuje o moderných materiáloch a technológiách na úrovni zodpovedajúcej stredoškolskému vzdelaniu,“ podelil sa o reakcie učiteľov Ing. Zdeněk Kobza, produktový špecialista spoločnosti HELUZ, ktorý novú aplikáciu už predstavil na desiatkach škôl a učilíšť. Informácie obsiahnuté v učebnici bude možné podľa potreby aktualizovať online. 

HELUZ zapojil do vzdelania stavbárov aj počítačovú hru

Už na minuloročnom veľtrhu FOR ARCH predstavila spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. počítačovú „hru“ Virtuálne stavanie, ktorá budúcich profesionálnych remeselníkov učí základné postupy a pravidlá pre stavbu stien vrátane konštrukčných detailov. V špeciálnom programe si každý môže vyskúšať napríklad vymurovanie rohu presne podľa vykonávacieho postupu, domurovanie otvoru na okno a usadenie prekladu alebo murovanie s tehlou HELUZ Family 2in1. Program je určený všetkým, ktorí majú radi počítačové hry a pri tom chcú zdokonaliť svoj um a šikovnosť pri praktickej stavebnej činnosti. Virtuálne stavanie je bezpečné a čisté riešenie, pri ktorom si študenti a učni overia správnosť stavebných postupov bez toho, aby im hrozilo riziko pri manipulácii s ťažkými materiálmi, ako sú napr. preklady, a školská dielňa zostane čistá. Virtuálne stavanie navyše umožní aj opakovanie postupov, čo je v skutočnosti v podstate nemožné, a pri výučbe sa dostane skutočne na všetkých. A pokiaľ si virtuálny stavebník nevie rady, program ho upozorní na zlý postup a poradí správne riešenie.

HELUZ je tradičným partnerom medzinárodnej súťaže Remeslo/Skill 2018

Spolupráci so strednými odbornými a učňovskými školami sa popredný český výrobca stavebných hmôt – HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. venuje systematicky. Poskytuje im materiálnu podporu pre praktickú výučbu, organizuje exkurzie do svojich moderných výrobných závodov, aby si tu mladí stavbári urobili predstavu o výrobe novodobých tehál, študentom a učňom odovzdávajú skúsenosti technickí zástupcovia a v neposlednom rade je HELUZ tradičným partnerom medzinárodnej súťaže Remeslo/Skill 2018 v odbore murár a murárske práce vo Vysokom Mýte.

 

Všetky aktuality

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Ďalšie informácie