Všetky aktuality

HELUZ zvíťazil v ankete Dom roku 2017 na Slovensku.

16.4.2018

Dom z tehál HELUZ vybrali čitatelia, v kategórii Individuálne domy za víťaza.

Tradičná čitateľská anketa Dom roku 2017 na Slovensku pozná svojich víťazov. Každoročne ju organizuje vydavateľstvo Business Media CZ a časopis Rodinný dom vydávaný na Slovensku. Čitatelia vyberali z rodinných domov prihlásených do tejto súťaže. Cenu čitateľov získal a tým prvé miesto dom Ing. arch. Jana Medka, pasívny dom vo Vraném nad Vltavou. Z rúk generálneho riaditeľa Bussines Media cenu prevzal na veľtrhu Coneco v Bratislave obchodný a marketingový riaditeľ Ing. Petr Stejskal.

Opis domu:

Rodinný dom je navrhnutý ako prienik tradičnej architektúry ľudového stavania na vidieku a súčasných potrieb moderného bývania. Ukázalo sa, že prevzaté princípy chalúp stavaných do konca 19. storočia sú použiteľné aj dnes.

Jednoduchá figúra domu je čitateľná nielen zvonku, ale aj zvnútra. A to predovšetkým vďaka otvorenému stropu v strednej časti a vynechaním krajných polí stropnej konštrukcie obytného priestoru na prízemí. Vznikol tak veľkorysý priestor, v ktorého strede je "pec" sústreďujúci zdroj všetkého tepla v dome. A tak ako sa chodievalo na pec spať, tak aj tu sa stúpa po telese pece do spální. Vizuálne zjednotenie povrchov exteriéru a interiéru posilňuje celkový výraz domu.

Všetky aktuality

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Ďalšie informácie