Všetky aktuality

CONECO 2019

29.3.2019

Spoločnosť HELUZ bodovala s AKU Z 17,5 brúsená na veľtrhu v Bratislave

Veľtrh CONECO racioenergia je na Slovensku najväčšou výstavou v oblasti stavebníctva. Na tomto prebiehajúcom veľtrhu v Bratislave bolo spoločnosti HELUZ udelené čestné uznanie za akustickú nosnú tehlu HELUZ AKU Z 17,5 brúsená.

Ocenenie získala akustická tehla HELUZ AKU Z 17,5 brúsená vďaka svojím vlastnostiam a vzhľadu. Pevnosť, akustika, akumulácia, štíhlosť, rýchlosť stavby – to sú základné výhody nového tehlového bloku s jedinečným zámkom v tvare Z. Aj vďaka tomuto zámku sa dosiahla pri omietnutom murive z brúsených AKU tehál hodnota zvukovej izolácie Rw = 51 dB. Murivo z týchto tehál je možné využiť na obvodové a hlavne vnútorné nosné konštrukcie, na ktoré sa výhodne môžu uložiť stropy HELUZ MIAKO.

Štíhlosť a pevnosť týchto tehál je vhodné využiť na konštrukciu dvojitých stien medzi radovými domami či dvojdomami s Rw = 68 dB iba s 20 mm separačnej vrstvy vyplnenej minerálnou vlnou. Rovnako sa hodí táto tehla napr. na obmurovanie šachiet v bytových domoch, na priečky v bungalovoch a na iné konštrukcie vyžadujúce zvýšenú požiadavku na zvukovú izoláciu.

https://www.heluz.sk/sk/vyrobek/heluz-aku-z-17-5-brusena-p20

Všetky aktuality

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Ďalšie informácie