Všetky aktuality

Akustika v novom poňatí - HELUZ AKU Z 17,5 brúsená

10.4.2018

Spoločnosť HELUZ sa v posledných rokoch zameriava na zvýšenie komfortu bývania v oblasti akustiky. Po uvedení na trh úplne novej kompozitnej tehly HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená, pokračuje HELUZ vo vývoji a marketingu nosnej akustickej tehly s jedinečným zámkom v tvare "Z". Táto novinka sa vyznačuje pevnosťou, skvelou akustikou, akumuláciou, štíhlosťou a hlavne rýchlosťou výstavby - to sú základné výhody nového tehlového bloku.

Aj vďaka tomuto zámku bolo dosiahnuté u omietnutého muriva z brúsených AKU tehál hodnoty zvukovej izolácie Rw = 51 dB. Murivo z týchto tehál možno využiť pre obvodové a hlavne vnútorné nosné konštrukcie, na ktoré sa výhodne môžu uložiť stropy HELUZ MIAKO.

Štíhlosť a pevnosť týchto tehál je vhodné využiť pre konštrukciu dvojitých stien medzi radovými domy či dvojdomy s Rw = 68 dB len so 20 mm separačnej vrstvy vyplnenej minerálnou vlnou. Rovnako tak sa hodí táto tehla napr. pre obmurovanie šácht v bytových domoch, pre priečky v bungalovoch a pre iné konštrukcie vyžadujúce zvýšenú požiadavka na zvukovú izoláciu.

http://www.heluz.sk/sk/vyrobek/heluz-aku-z-17-5-brusena-p20 

Všetky aktuality

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Ďalšie informácie