Všetky aktuality

Akustická tehla HELUZ AKU Z 17,5 brúsená dostala Známku kvality

24.9.2019

Pevnosť, zvuková izolácia, tepelná akumulácia, štíhlosť a rýchla výstavba

Akustická tehla HELUZ AKU Z 17,5 brúsená dostala Známku kvality

Akustická tehla HELUZ AKU Z 17,5 brúsená dostala striebornú Známku kvality, ocenenie udeľované Nadáciou pre rozvoj architektúry a staviteľstva. Cenu prevzal na slávnostnom večere 11. ročníka súťaže Známky kvality v Národnom technickom múzeu obchodný riaditeľ spoločnosti HELUZ Ing. Petr Stejskal.

Pevnosť, zvuková izolácia, tepelná akumulácia, štíhlosť a zrýchlenie výstavby – to sú základné výhody tehál s jedinečným zámkom v tvare Z, akustických tehál HELUZ AKU Z 17,5 brúsená. Aj vďaka tomuto zámku sa dosiahla pri omietnutom murive z týchto tehál hodnota zvukovej nepriezvučnosti Rw = 51 dB.

Murivo z týchto tehál je určené na nosné aj nenosné konštrukcie a je vhodné aj na stavbu dvojitých stien medzi radovými domami či dvojdomami. Pri vložení 20 mm izolačnej vrstvy z minerálnej vlny takáto dvojitá stena dosahuje hodnotu Rw = 68 dB.

Rovnako sa hodí táto tehla napr. na obmurovanie šachiet v bytových domoch, na priečky v bungalovoch a na iné konštrukcie vyžadujúce zvýšenú požiadavku na zvukovú izoláciu.

Všetky aktuality

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Ďalšie informácie