Print this page

Novinky a články

říj 24, 2011

HELUZ Family 2in1


HELUZ Family 2in1 ZÍSKALA CENU GRAND PRIX
Kategória: Tiskové zprávy
Publikované: michal


Ocenenie GRAND PRIX si z medzinárodného veľtrhu nízkoenergetického stavania FOR ARCH Praha 2011 odviezol brúsený tehlový blok s integrovanou izoláciou HELUZ Family 50 2in1. Ako svoju hlavnú tohtoročnú novinku ho tu predstavila spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Porota na produkte ocenila hlavne nové progresívne riešenie smerujúce k výraznému zlepšeniu tepelnoizolačných vlastností jednovrstvového tehlového muriva, ktoré umožňuje naplniť požiadavky podľa novely Smernice 2010/31/EÚ o energetickej hospodárnosti budov (EPBD II – Energy Performance of Buildings Directive). „Na vývoji tohto produktu sme spoločne s odborníkmi z Českého vysokého učení technického v Praze pracovali niekoľko rokov a sme veľmi radi, že porota kvalitu výrobku ocenila,“ komentuje ocenenie Ing. Jan Krampl, obchodný riaditeľ spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., a dodáva: „Jednovrstvové murivo z tehál HELUZ Family 2in1 s rezervou spĺňa požiadavky na obvodové konštrukcie nulových, pasívnych a nízkoenergetických domov bez dodatočného zateplenia a veríme, že má predpoklad stať sa lídrom na trhu stavebných materiálov.“ Do súťaže o najprínosnejší výrobok či technológiu veľtrhu FOR ARCH 2011 bolo prihlásených 22 exponátov. Odborná porota udelila cenu GRAND PRIX piatim z nich.

Nové brúsené tehlové bloky v sebe spájajú tie najlepšie vlastnosti kvalitného murovacieho materiálu a tepelnej izolácie. Základom produktu je v Čechách aj na Slovensku obľúbená tehla HELUZ Family, do dutín ktorej je vložená tepelná izolácia v podobe expandovaného polystyrénu. Výsledkom je tak murovací materiál, ktorý má najlepšie tepelnoizolačné parametre na trhu a je vhodný na výstavbu domov s takmer nulovou spotrebou energie. Polystyrén je v dutinách tehál pevne fixovaný a aj pri vyrezávaní otvorov pre elektroinštaláciu či úpravách veľkosti bloku zostáva vo vnútri tehál. Ponúka výborné tepelnoizolačné vlast¬nosti, ktoré dosahujú lepšie parametre ako minerálna vlna. Tehlové bloky HELUZ Family 2in1 sú v predaji od tohto leta a na FOR ARCHU absolvovali svoju veľtržnú premiéru.